Vodní záchranná služba International life saving
Přeložit do angličtiny Přeložit do němčiny Přeložit do polštinyAktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Povodí Odry zpřísňuje kontroly v okolí přehrad

Chování některých návštěvníků přehrad přimělo Povodí Odry, aby zpřísnilo kontroly pozemků v okolí vodních nádrží Morávka, Šance, Kružberk, Slezská Harta, Těrlicko, Žermanice, Olešná a Baška. Kontroly budou probíhat za účasti pracovníků bezpečnostní agentury. Informoval o tom mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček.

„U vodárenských nádrží Morávka, Šance a Kružberk se ostraha zaměří na dodržování zákazu vstupu a vjezdu do ochranného pásma I. stupně, dále na dodržování zákazu činností poškozujících nebo ohrožujících vydatnost, jakost nebo zdravotní nezávadnost vodního zdroje a na dodržování zákazu lovu ryb v těchto nádržích, tedy pytláctví," upřesnil Čestmír Vlček a dodal: „U ostatních nevodárenských nádrží Slezská Harta, Těrlicko, Žermanice, Olešná a Baška se pak ostraha zaměří na neoprávněné stanování, táboření, vjezdy a parkování motorových vozidel, rozdělávání ohňů i na další činnosti, které ohrožují kvalitu vod v nádržích, a na činnost poškozující břehy vodních nádrží."

Všechny zjištěné případy porušení výše uvedených zákazů vyplývajících z platných právních předpisů budou podle mluvčího Povodí Odry podle charakteru a závažnosti porušené zákonné povinnosti nahlášeny Policii ČR, případně místně příslušnému obecnímu úřadu.

 

Autor: Břetislav Lapisz

 

Zdroj:http://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/120511-prehrady-povodi-odry.html

11.05.2012
Vyhledávání na stránce

ConseqHavířovSME ČESKÁSki Wake Park TěrlickoTěrlicko
Na Zámostí 328, 735 43 Albrechtice u Českého Těšína
Tel.: 607 962 574, Mail: vzs@vzsterlicko.cz
IČ: 68898878
Bankovní spojení: 2800814992/2010
International life saving Vodní záchranná služba