Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Pálavský záchranář

V sobotu 20.7.2013 se konal 3. ročník závodu (nejen) záchranářů - Pálavský záchranář. Akce se konala v Yacht klubu Dyje pod obcí Pavlov a skládala se ze dvou dílčích soutěží Novomlýnský mazec a Novomlýnský triatlon. Nejlépe umístěný v obou soutěžích získal titul Pálavský záchranář. Výtěžek z této akce novomlýnští záchranáři věnovali dennímu stacionáři pro rodiny z dětmi v Mikulově.

Krásné počasí, přátelská atmosféra a skvěle připravený závod přivítal naše tři členy, kteří se zúčastnili dopoledního závodu „Novomlýnský mazec“. Ten se skládal ze čtyř dílčích disciplín:

1/ Pavlovský tahoun (100 m tažení modelu tonoucího)

2/ Věstonické vařečky (200 m jízda na surfovém plováku pohonem 1-2 přinesených vlastních vařeček libovolné velikosti a vlastního designu)

3/ Mušovské veslo (200 m jízda na veslici)

4/ Novomlýnská kosa – obojživelný vytrvalostní závod jednotlivců (100 m plavání se záchranným pásem + 100 m běh se záchranným pásem + 200 m jízda na surfovém plováku pohonem vlastních paží)

+ zvláštní designová soutěž závodníků „O nejhezčí vařečku“ použitou v závodě Věstonické vařečky

Nejlépe se z našich závodníků umístila Hana Křesálková, která vybojovala 1. místo v kategorii žen. Mezi muži Petr Urbánek obsadil krásné 4. místo a těsně za ním se v součtu čtyř disciplín umístil Tomáš Křesálek.

Designová soutěž „O nejhezčí vařečku“ putovala do Těrlicka.

V odpoledním závodu „Novomlýnský triatlon“ (200 m plavání, 20 km kolo, 1250 m běh) jsme měli také zastoupení. Alena Hegyiová doběhla na výborném 7. místě mezi ženami. Celkově se triatlonu zúčastnilo úctyhodných 65 závodníků.