Vodní záchranná služba International life saving
Přeložit do angličtiny Přeložit do němčiny Přeložit do polštiny
Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Očima závodníka - Zimní mistrovství Polska ve vodním záchranném sportu

Ve dnech 3. a 4. prosince 2011 proběhly v polském Lublinu Zimní mistrovství Polska ve vodním záchranném sportu.  Závody slavnostně zahájil prezident polských vodních záchranářů Jerzy Telak. Zimního mistrovství se účastnila i česká reprezentace.

Lublin

Zimního mistrovství se účastnila i česká reprezentace, která byla složena z širší juniorské reprezentace, přesněji z pěti žen. Za MS Brno-město Jana Ansorgová, Julie Kneblová a Veronika Kneblová, za MS Neratovice Martina Franková a Lucie Hájková a ze čtyř mužů za MS Brno-město Ondřej Brunn a Filip Rypka, za MS Klatovy Vladislav Flaks, za MS Soběslav Michal Šrůta. Trenérský doprovod tvořili trenérka juniorské reprezentace Eliška Hutová a vrchní masér Pavel Klim.

 

Plavalo se na 25m bazénu podle pravidel ILS, která jsou ale stanovena pro 50m bazén. "Naštěstí to pro nás není žádná novinka, protože takto závodíme na záchranářských závodech v Neratovicích:" řekla Martina Franková.

 

Letos se přihlásilo 13 místních a jeden zahraniční klub. Závodníci poměřovali své síly v 5 individuálních a ve 4 týmových disciplínách a to jen ve 2 kategoriích – ženy a muži. Česká reprezentace skončila na celkovém 6. místě.

 

 

 

Očima závodníka 

 

Než jsme se však mohli těchto zahraničních závodů zúčastnit, museli jsme se do jihovýchodního polského města Lublin nějak dostat. Do takto vzdálených cílů je nejpohodlnější cestovat vlakem, a protože to zabere několik hodin, museli jsme vyrazit už v pátek ráno. Před osmou hodinou jsme se všichni sešli na brněnském hlavním nádraží a o půl deváté jsme vyrazili. Cesta trvala celkem deset hodin, přesedali jsme jen dvakrát. Do Lublinu jsme dorazili na čas, přestože nás někteří strašili faktem, že polské vlaky nabraly za poslední půlrok zpoždění 5 let (věrohodnost neověřena.)První překvapení nás čekalo ihned při přesunu na hotel. Půlhodinová jízdenka na městskou hromadnou dopravu stála 1,20 PLN, což je pouhých 7 Kč! Druhý den už byl závodní, proto jsme po večeři a krátkém brífinku zapluli do svých pokojů a později i do postelí.

 

Ráno proběhlo bez komplikací. Na bazén jsme opět jeli levnou MHD. Během cesty jsme se bavili čtením názvů polských obchodů, sloganů na letácích v autobuse nebo překrucováním českých slov do polské výslovnosti. Bazén na nás zapůsobil příjemným dojmem, všude byl pořádek a v šatnách se nikdo neztratil. Všichni jsme se samozřejmě snažili podávat nejlepší výkony, ale žádný z nich se nemohl vyrovnat výkonům jednoho ze závodníků. Nemluvím teď o rychlosti, ale o obdivuhodné vytrvalosti a vitalitě polského veterána, kterému bylo neuvěřitelných 74 let! Odplaval všechny individuální disciplíny, např. i 200m plavání s překážkami nebo pověstnou pravdu, a jeho technika byla perfektní, troufl si i na tažení figuríny kraulem. Později jsme se dověděli, že příští rok se chce zúčastnit dalších závodů a tím se dostat do Guinessovy knihy rekordů!

 

Svou zemi jsme ale reprezentovali dobře, mezi polskou konkurencí jsme se pohybovali vždy v lepší polovině, někteří z nás se probojovali i do druhé desítky. Celkově jsme skončili na krásném 6. místě ze 14 skupin a jako nejlepší zahraniční skupina jsme obdrželi velký pohár. Nevadilo, že jsme byli jediní ve své kategorii, všichni se zachovali sportovně a při předávání poháru nám tleskali.

 

A protože jsme si vezli domů cenný úlovek, skvělé zážitky a bohaté zkušenosti, nemohla nám zpáteční nepohodlná cesta nočním vlakem zkazit dojem z celé výpravy. V pondělí ráno jsme rozespalí dorazili do Brna a odtud jsme se rozjeli do svých domovů po celé republice.

 

Autorka: Martina Franková (MS Neratovice)

 

 

Odkaz na fotogalerii: http://www.pomaranczowi.ovh.org/MPLublin2011/media.htm

 

Odkaz na výsledky: http://live.omegatiming.eu/bujak/2011/12_04_lublin/wyniki.htm

 

Odkaz na oficiální stránky mistrovství: http://www.pomaranczowi.ovh.org/MP_Lublin11.htm

 

 

23.12.2011
Vyhledávání na stránce

ConseqHavířovSME ČESKÁSki Wake Park TěrlickoTěrlicko
Na Zámostí 328, 735 43 Albrechtice u Českého Těšína
Tel.: 607 962 574, Mail: vzs@vzsterlicko.cz
IČ: 68898878
Bankovní spojení: 2800814992/2010
International life saving Vodní záchranná služba