Vodní záchranná služba International life saving
Přeložit do angličtiny Přeložit do němčiny Přeložit do polštiny
Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Očima závodníka - German cup / Warendorf

Širší seniorská reprezentace se účastnila mezinárodních záchranářských závodu German cup v německém Warendorfu. Ve dnech 24.11. - 26.11.2011 se zde konal již 21. ročník za účasti záchranářů z celého světa. 

DLRG

Ve dnech 24.11. – 26.11.2011 se konaly mezinárodní závody ve Warendorfu „German Cup“, které jsou každoročně jedny z posledních závodů roku. Pořádají se v bazénu místního vojenského areálu. Pro tento rok zde bylo zajištěno i ubytování pro všechny závodníky, takže vše bylo „pod jednou střechou“. Letos se zúčastnilo i 10 českých reprezentantů a to za MS Brno-město Ivana Hykrdová, Filip Rypka, za MS Neratovice Radek Černý, Linda Horňáková Kateřina Kutílková, Anna Marešová a Pavel Škanta, za MS Praha 15 Martin Mácha, Andrea Stanovská a za MS Soběslav Martin Tlustý. Doprovod těmto závodníkům dělala trenérka Zdena Krčálová.

 

Ve čtvrtek večer proběhlo slavnostní zahájení závodů doprovázené tradičním nástupem závodníků s loučemi, při kterém je navozena příjemná atmosféra.

 

Následující dva dny byly vyhrazeny pro sportovní klání v individuálních i štafetových disciplínách. Na programu bylo celkem pět individuálních disciplín a čtyři týmové (4x50 m Obstacle Relay, 4x50 m Medley Relay, 4x25 m Manikin Relay a Line Throw). Závodilo se dle mezinárodních pravidel ILSE.

 

Reprezentanti českého týmu měřili své síly s ostatními evropskými týmy, německými kluby a také s týmy z Austrálie, Nového Zélandu a Japonska. Čeští závodníci podávali dobré výkony jak v individuálních, tak štafetových disciplínách. Povedlo se zaplavat osobní rekordy a získat tak další cenné zkušenosti z mezinárodních závodů.

 

Naší největší nadějí na umístění byla disciplína Line Throw u mužů, ve které se již letos podařilo díky Martinu Máchovi získat cenné kovy na evropských mistrovstvích. Avšak ve Warendorfu mu štěstí nepřálo a tak skončil na 16. místě společně Martinem Tlustým. Nejlepší českou reprezentantkou byla bezesporu Linda Horňáková. Její nejlepší umístění bylo na 50 m Manikin carry, kde se umístila na pěkném 39. místě. Ve stejné disciplíně mužů se nejlépe z našich umístil Martin Mácha.

 

V poslední disciplíně 200 m Superlifesaver se australské plavkyni Mirandě Bell podařilo zaplavat v novém světovém rekordu, což bylo příjemnou tečkou za celými závody. Celkově se všichni naši reprezentanti shodli na tom, že tyto závody patří mezi ty nejlepší, kterých se kdy účastnili a to nejen podle výkonnosti všech závodníků, ale také dobrou náladou a výbornou partou.

 

Autor: Pavel Škanta, Katka Kutílková, Linda Horňáková (MS Neratovice)

 

Kompletní výsledky najdete zde:

http://www.dlrg.de/fuer-mitglieder/einsatz-und-medizin/rettungssport/aktueller-wettkampf/ergebnisse.html

 

23.12.2011
Vyhledávání na stránce

ConseqHavířovSME ČESKÁSki Wake Park TěrlickoTěrlicko
Na Zámostí 328, 735 43 Albrechtice u Českého Těšína
Tel.: 607 962 574, Mail: vzs@vzsterlicko.cz
IČ: 68898878
Bankovní spojení: 2800814992/2010
International life saving Vodní záchranná služba