Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Mistrovství Evropy juniorů 2009

První zářijový víkend hostil Nizozemský Eindhoven již 10. ročník Mistrovství Evropy juniorů. Celkem se tohoto ročníku účastnilo 14 států včetně České republiky. Každý stát mohlo reprezentovat 5 žen a 5 mužů, kteří měřili své síly v osmi bazénových a šesti mořských disciplínách.

V konečném součtu Česká republika obsadila 11. místo a nejlepšího výsledku české výpravy dosáhli muži v disciplíně Záchrana pomocí lana (soutěžící hodí nezatížené lano druhému členu týmu, který je ve vodě, ve vzdálenosti 12m a táhne ho jako „oběť“ k cílovému břehu bazénu v časovém limitu 45vteřin), ve které získali bronzovou medaili.

Kristýna Skopalová členka MS Těrlicko se účastnila svého prvního mistrovství Evropy a startovala hned v šesti disciplínách. Nejlepšího umístění v individuálním závodě dosáhla v „mořské“ disciplíně Běh-plavání-běh (200m běh, 400m plavání, 200m běh) a to 20.místa z celkového počtu 39 závodnic. Byl to třetí nejlepší výsledek českých dívek v individuálních startech.

Další individuální disciplíny:

100m Záchranný polohový závod (závodník plave 50m volným způsobem, po obrátce plave pod vodou 17,5m k ponořenému modelu (tentokrát byl model umístěn v hloubce 3m) a táhne tento model naplněný vodou, který váží cca 50kg do cíle)) 24.místo

50m Záchrana modelu (závodník plave 25m volným způsobem vytahuje ponořený model a táhne jej do cíle) 26.místo

Štafety:

4x25m Tažení modelu (4 závodníci postupně táhnou model, každý 25m) 11.místo

4x25m Štafeta se záchranným pásem (1. závodník plave 25m volným způsobem, 2. závodník plave 25m s ploutvemi, 3. závodník plave 25m se záchranným pásem, předá jej 4. závodníkovi, který je pomocí tohoto záchranného pásu tažen, jako tonoucí 25m do cíle) 12.místo

Mořská disciplína:

Rescue Tube Rescue (člen týmu plave k bóji, po doteku bóje startuje záchranář se záchranným pásem a ploutvemi, záchranný pás obepne kolem „tonoucího“ a táhne ho ke břehu, kde již čekají další dva zachránci, kteří si tonoucího přeberou a vytáhnou na břeh). V této disciplíně postoupila naše děvčata do finále B, kde byla bohužel diskvalifikována.

Přehled dalších výsledků a disciplín najdete na oficiálních stránkách mistrovství