Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

MČR volná voda a záchranné týmy 2009

V letošním roce se konal již XXXVII. ročník Mistrovství České republiky VZS ČČK na volné vodě a VIII. ročník MČR VZS ČČK záchranným týmů a to ve dnech 27.-28.6.2009 na vodní nádrži Nové Mlýny.

Soutěžilo se v sedmi disciplínách, ve třech plaveckých a čtyři disciplíny byly technické, jako například Záchrana tonoucího pomocí plavidla nebo Záchrana tonoucího pomocí záchranného míče. I letos jsme měli zastoupení v týmech mužů i v týmech žen.

Děvčata v konkurenci pěti týmů ve složení Hana Nováková, Markéta Němcová a Kristýna Skopalová obhájila celkové loňské prvenství a podruhé získala titul "Mistr republiky" a navíc ještě připojila pohár za vítězství v disciplíně Záchrana tonoucího pomocí ws plováku včetně následné resuscitace.

Družstvo mužů obsadilo ve velké konkurenci deseti týmů výborné třetí místo (bohužel se jim nepodařilo obhájit loňský titul) ve složení Tomáš Křesálek, Jan Kolář a Lukáš Nema.

V neděli soutěž patřila klání sedmi týmů při záchraně tonoucího s motorovým člunem. Týmy tvořené muži i ženami na vodě soutěžili v technice jízdy s motorovým člunem (slalomu, couvání, příjezdu ke břehu) a v záchraně osob z vodní hladiny. Pětičlenný tým MS Těrlicko se umístil na šestém místě.