Vodní záchranná služba International life saving
Přeložit do angličtiny Přeložit do němčiny Přeložit do polštiny
Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

Grand Prix Moravie 2010

Čtvrtý ročník mezinárodních juniorských závodů se konal 6.-7.3. v Brně. Závodů se účastnili mladí záchranáři (14-18let) z dvanácti místních skupin z toho dvě skupiny přijely z Polska.

Jednalo se o první ze čtyřech nominačních závodů na Mistrovství Evropy juniorů, které se letos koná v měsíci srpnu v Belgii. 

 

Již tradičně se zápolilo ve čtyřech individuálních disciplínách, kde po jejich součtu byl znám celkový vítěz GPM. Dále byly na programu týmové a štafetové  diciplíny a nedělní program patřil tradičně disciplíně SERC.                                                      

 

Za Těrlicko závodila Kristýna Skopalová, loňská účastnice MEJ. Výsledky z individuálních disciplín  ji stačily na slušné 6. místo v žebříčku  27 českých závodic.

 

Další individuální výsledky Kristýny:

 

 Celkové umístění

 Umístění ČR

100m Záchrana modelu s ploutvemi

 12.

 6.

 50m Záchrana modelu

 12.

 5.

 100m Záchranný polohový závod

 6.

 4.

 100m Superzáchranář

 disc.

 disc.

 

 

Nedělní program patřil ryze záchranářské disciplíně SERC (Simulovaný závod schopnosti záchranáře reagovat na krizovou situaci), kdy čtyři záchranáři(smíšené týmy) v časovém intervalu 2 minut mají reagovat na situaci, kterou se dozvídají až několik minut před samotnou akcí. Letos organizátoři zvolili zcela netradičně záchranu na ledu. Níže uvádíme legendu, kterou měli k dispozici záchranáři těsně před startem a pro lepší ilustraci jsou ve fotogalerii fota.

Letošní ročník v této ryze záchranářské disciplíně vyhráli mladí záchranáři z Polska.

 

 

Legenda k SERC

 

Jste parta 4 mladých teenagerů a rozhodli jste se, že vyrazíte na víkend na hory. Jedete autem a když jedete kolem rybníka, zpozorujete rozruch na zamrzlé vodní ploše. Sjeli jste z cesty k rybníku, bezpečně jste zastavili a zajistili automobil a jdete zjistit, co se děje.  Slyšíte volání o pomoc. Na zamrzlém rybníku hrála skupina mladých lidí hokej. Led nevydržel a na dvou místech se prolomil. Někteří se probořili a propadli do vody, někteří zůstali na ledové ploše. Okolo břehu se pohybuje několik kolemjdoucích, kteří nevědí, co mají dělat a bojí se pomoci. Jste oblečeni v lyžařském zimním oděvu - tento oděv simulují připravené montérky. Celkový počet postižených není znám. Teplota vzduchu je cca 3-5 st. Je zataženo a fouká silný vítr. Ledová plocha se zdá nestabilní. Konec.

 

ČT4 Sport v regionech (od cca 25minuty)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/310297370070003-sport-v-regionech/

 

SERC
SERC
08.03.2010
Vyhledávání na stránce

Dálkové plavání 2018ConseqHavířovSME ČESKÁSki Wake Park TěrlickoTěrlicko
Na Zámostí 328, 735 43 Albrechtice u Českého Těšína
Tel.: 607 962 574, Mail: vzs@vzsterlicko.cz
IČ: 68898878
Bankovní spojení: 2800814992/2010
International life saving Vodní záchranná služba