Vodní záchranná služba International life saving
Přeložit do angličtiny Přeložit do němčiny Přeložit do polštiny
Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

La Manche překonán v českém rekordu

Hanka Nováková jako finišmenka posledního úseku dostala štafetu přes kanál La Manche v čase 10:16h. Tímto časem byl překonán český rekord vytvořený štafetou mužů a jde také o druhý nejlepší čas ženské štafety na kanále v historii!

boj s chaluhami

Po několika změnách termínu pro špatné počasí zahájilo družstvo žen City of Brno Ladies Team v pořadí Barbora Zapletalová, Magda Okurková, Veronika Milerská, Zdeňka Krčálová, Hana Nováková a Jana Ansorgová pod vedením trenérů Jiřího Povolného a Michala Šindeláře v neděli 18. září ve 14.00 hodin přeplavbu kanálu La Manche.

 

Již po první dvojici, do níž byly nasazeny dvě nejrychlejší, bylo zřejmé, že podmínky pro překonání většího z cílů - světového rekordu – tentokrát nejsou. Děvčatům nepomohly ani proudy, ani odliv. Poté se uprostřed kanálu zvedl ostrý jižní vítr, který další dvojici výrazně ztěžoval plavbu. Když tak teprve pátá členka překročila pomyslnou půlící čáru, bylo zřejmé, že se nejvýš podaří zaútočit na český rekord. Čtvrtá a pátá závodnice navíc narazily na protiproud z francouzské strany, který hrozil zastavit pokus pár set metrů před cílem. Jeho nástrahy se však podařilo překonat a výsledkem byl oficiální čas 10:16h, což znamenalo nejen překonání českého rekordu vytvořeného štafetou mužů o plnou hodinu a 49 minut, ale také druhý nejlepší čas ženské štafety na kanále v historii.

 

Za zmínku stojí, že americké smíšené štafetě, která startovala cca o tři minuty dříve, nadělily nakonec děvčata více než tři hodiny. Další zajímavostí také je, že členkami štafety byly další dvě vodní záchranářky z Brna.

 

Článek:

http://www.plavani.info/2011/09/27/kdyz-kanal-nechce-neda/

 

 

Brněnské plavkyně mají trofej za nejrychlejší překonání La Manche:

http://www.sport.cz/clanek/194292-brnenske-plavkyne-maji-trofej-za-nejrychlejsi-prekonani-la-manche.html

 

boj s chaluhami
celý tým
před startem
vstup do vody
pokyny trenéra
Hanka Nováková
22.09.2011
Vyhledávání na stránce

ConseqHavířovSME ČESKÁSki Wake Park TěrlickoTěrlicko
Na Zámostí 328, 735 43 Albrechtice u Českého Těšína
Tel.: 607 962 574, Mail: vzs@vzsterlicko.cz
IČ: 68898878
Bankovní spojení: 2800814992/2010
International life saving Vodní záchranná služba