Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

O pohár města Havířova 2014

Český pohár v dálkovém plavání pokračoval v sobotu 16.8.2014 na Těrlické přehradě. V těžkých podmínkách aprílového počasí soutěžili závodníci na 3 km, 5 km a 10 km trati. O bezpečný závod se postarali organizátoři z Vodní záchranné služby ČČK Těrlicko se sedmi motorovými čluny na vodě.

Nejdelší 10 km trať s přehledem ovládl Matěj Kozubek (Boh) 2:09,54. O druhé a třetí místo si to v závěrečném finiši rozdali Tomáš Kozubek (Boh) a Jakub Říha (KomBr).  O rychlejším v cíli rozhodli cíloví rozhodčí ve prospěch Tomáše Kozubka 2:15,24. Na třetím místě se tedy se ztrátou 1 vteřiny umístil Jakub Říha.

Pohár města Havířova si z 10 km trati odvezla Šťastná Petra (KomBr) 2:32,14. Druhá Veronika Milerská (UnBr) za ní zaostala 37 vteřin a dorazila v čase 2:32,51. Třetí příčku obsadila Anežka Hrušková (KomBr) v čase 2:42,52.

Pětikilometrové zlato si odvezl Davide Molinaro (Boh) čas 1:06,10. Pro stříbro si dohmátl Daniel Flora (TJKr) v čase 1:09,55 a bronz si zasloužil Jan Hanzal (VOsP) 1:14,39.

Majitelkou poháru města Havířova na 5 km se stala Magda Okurková (KmBr) 1:15,46. Iveta Nováková z Pardubic obsadila druhé místo v čase 1:18,41 a třetí místo patří Dominice Geržové (TJKr) 1: 20,37.

Žákovskou kategorii absolutně vyhrála starší žačka Alžběta Hrušková (KomBr) v čase 48:25,2