In-počasí

Odběr článků e-mailem

O pohár města Havířova 2012

Výsledky, foto a reportáže ze závodu v dálkovém plavání.

Hlavní závod O Pohár Havířova na 10 kilometrů vyhráli v překvapivě čisté a klidné vodě Těrlické vodní nádrže za nádherného slunečného počasí Magda Okurková a Rostislav Vítek. Těrličtí vodní záchranáři uspořádali již 4. ročník dálkoplaveckých závodů a přivítali závodníky z 15 oddílů na tratích 3 km, 5 km a 10 km.

Vítězem žákovské kategorie na 3 km se stal Petr Dostál (PKVM) v žačkách zazářila Anežka Hrušková (KomBr). V závodě na 5 km si pohár města Havířova odnesl Ján Kútnik (KomBr), druhý byl Jakub Tobiáš (KomBr), třetí místo patřilo Janu Pošmournému (KomBr). V ženách s přehledem zvítězila Martina Nogová (TJKr). O umístění na dalších dvou příčkách rozhodl až cílový rozhodčí. Druhé místo tedy patří Lucii Křížové (KomBr) a třetí starší žačce Denise Forsterové (SOPKo), plavající ovšem mimo soutěž ČP.

Nejsledovanějším závodem byl závod na 10 km, kde se na start postavili tři vedoucí závodníci v bodování českého poháru. Očekávané vítězství potvrdil Rostislav Vítek (KomBr) čtyřminutovým náskokem před Matějem Kozubkem (Boh) a jako třetí proplaval cílem Mrůzek Michael (TJKr). První žena na této nejdelší trati potvrdila svou suverenitu dokonce devítiminutovým náskokem. Vítězkou se stala Magda Okurková (KomBr), druhá v pořadí dorazila Pavlína Kubátová (SOPKo) a třetím místem se může pochlubit Veronika Milerská (UnBr).

Autor: Radek Táborský