Vodní záchranná služba International life saving
Přeložit do angličtiny Přeložit do němčiny Přeložit do polštiny
Aktuální počasí
In-počasí

Odběr článků e-mailem

O pohár města Havířova 2012

Výsledky, foto a reportáže ze závodu v dálkovém plavání.

Hlavní závod O Pohár Havířova na 10 kilometrů vyhráli v překvapivě čisté a klidné vodě Těrlické vodní nádrže za nádherného slunečného počasí Magda Okurková a Rostislav Vítek. Těrličtí vodní záchranáři uspořádali již 4. ročník dálkoplaveckých závodů a přivítali závodníky z 15 oddílů na tratích 3 km, 5 km a 10 km.

 

Vítězem žákovské kategorie na 3 km se stal Petr Dostál (PKVM) v žačkách zazářila Anežka Hrušková (KomBr). V závodě na 5 km si pohár města Havířova odnesl Ján Kútnik (KomBr), druhý byl Jakub Tobiáš (KomBr), třetí místo patřilo Janu Pošmournému (KomBr). V ženách s přehledem zvítězila Martina Nogová (TJKr). O umístění na dalších dvou příčkách rozhodl až cílový rozhodčí. Druhé místo tedy patří Lucii Křížové (KomBr) a třetí starší žačce Denise Forsterové (SOPKo), plavající ovšem mimo soutěž ČP.

 

Nejsledovanějším závodem byl závod na 10 km, kde se na start postavili tři vedoucí závodníci v bodování českého poháru. Očekávané vítězství potvrdil Rostislav Vítek (KomBr) čtyřminutovým náskokem před Matějem Kozubkem (Boh) a jako třetí proplaval cílem Mrůzek Michael (TJKr). První žena na této nejdelší trati potvrdila svou suverenitu dokonce devítiminutovým náskokem. Vítězkou se stala Magda Okurková (KomBr), druhá v pořadí dorazila Pavlína Kubátová (SOPKo) a třetím místem se může pochlubit Veronika Milerská (UnBr).

 

Autor: Radek Táborský

http://www.plavani.info/2012/08/19/pohar-havirova-vyhrali-okurkova-a-vitek/

 

 

Krátké video k závodu:

http://www.youtube.com/watch?v=hS-CvllPTNU

 

 

Reportáž televize POLAR:

http://www.tvportaly.cz/havirov/27219-dalkove-plavani-na-terlicke-prehrade-obsacila-ceska-spicka

 

 

Karvinský deník:

http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/obrazem-dalkove-plavani-na-terlicke-prehrade-ovladli-zavodici-z-brna-20120819.html

 

 

Foto ze závodů:

http://opoharmestahavirova.rajce.idnes.cz/

 

20.08.2012
Vyhledávání na stránce

ConseqHavířovSME ČESKÁSki Wake Park TěrlickoTěrlicko
Na Zámostí 328, 735 43 Albrechtice u Českého Těšína
Tel.: 607 962 574, Mail: vzs@vzsterlicko.cz
IČ: 68898878
Bankovní spojení: 2800814992/2010
International life saving Vodní záchranná služba